
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.3 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 2.65 mm |
| Thickness | 2.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Interface | SPI |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Channels | 2 |
| Gain | 120 dB |
| Nominal Supply Current | 800 µA |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 µV |
| Load Impedance | 100 kΩ |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Type | 2-Channel Audio |
Stock: 44
Distributors
pcbx
Unit Price$21.90928
Ext.Price$21.90928
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $21.90928 | $21.90928 |
| 10 | $17.79793 | $177.97930 |
| 25 | $17.20388 | $430.09700 |
| 50 | $16.62966 | $831.48300 |
| 100 | $16.07460 | $1607.46000 |
| 300 | $15.53807 | $4661.42100 |
| 500 | $15.01945 | $7509.72500 |
| 1000 | $14.51841 | $14518.41000 |
| 3000 | $14.51551 | $43546.53000 |
| 5000 | $14.51243 | $72562.15000 |
